GSB Wifi Çıkış, KYK Wifi Çıkış

GSB wifi çıkış ve bir diğer adıyla KYK wifi çıkış konusunda sizlere resimli ve videolu anlatım ile destek olmak istiyoruz. Sistemi yakından tanıdıktan sonra çıkış işlemi ile ilgili yaşadığınız sorunlara da çözüm üretebileceksiniz.

GSB Wifi Nedir?

GSB Wifi (KYK Wifi); Türkiye’de öğrenciler için hizmet veren Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun ücretsiz ve özel internet ağı alt yapısıdır. KYK yurtlarında kalan öğrencilere sunulan bu özel ağ tamamen devlet kontrolü altındadır. Kişilerin internete bağlandıktan sonra yaptıkları tüm işlemler takip ve kayıt edilmektedir.

Öğrencilerin hayatını kolaylaştırmak için sunulan ücretsiz özel internet ağı hakkında bilinmesi gereken detaylar bulunmaktadır. Şüphesiz ki bunların en başında internet üzerinde yapacağınız tüm işlemlerin adım adım takip edilmesidir. GSB Wifi ağına bağlandıktan sonra öncelikle IP adresiniz kayıt altına alınmaktadır. KYK Wifi ağına bağlı iken bilgisayarınızda yapacağınız tüm işlemler bu IP adresi ile kayıt edilir ve E-Devlet sistemi aracılığı ile kurumlar ile paylaşılır.

GSB Wifi Çıkış Yapma – Resimli Anlatım!

GSB wifi çıkış yapma işlemi sırasında öğrenciler farklı sorunlar ile karşılaşabiliyor. KYK wifi çıkış yapma işlemi sırasında alınan en popüler hata ise ağdan çıkış yapılamıyor olması. GBS wifi, milyonlarca öğrencinin aynı anda kullanmakta olduğu bir internet alt yapısıdır.

GSB Wifi Çıkış

Bu yüzden gerek sistem nedeniyle, gerekse de kullanıcı nedeniyle GSB wifi çıkış yaparken sorun yaşanabilmektedir. İşte adım adım GSB wifi çıkış yapma işlemi;

    • 1. Adım: wifi.gsb.gov.tr Adresine Girin!

GSB wifi çıkış yapmak buraya tıklayarak https://wifi.gsb.gov.tr/ adresine giriş yapın.

    • 2. Adım: Çıkış Butonunu Kullanın!

KYK wifi çıkış işlemi için ikinci adım doğrulama sayfasında bulunan çıkış butonuna tıklamanız gerekiyor.

    • 3. Adım: Bağlantınızı Kontrol Edin!

GSB wifi çıkış için ilgili adımları takip ettikten sonra sağ alt bölümde yer alan bağlantınızı kontrol edin.

KYK Wifi Çıkış Yapma – Videolu Anlatım

Kyk wifi çıkış yapma işlemini video anlatım ile sizlere sunmak istiyoruz. Türkiye’nin özel ilk ağları arasında yer alan ve milyonlarca aktif öğrenci tarafından kullanılan ağdan işiniz olmadığında çıkış yapmanız gerekiyor. Zira bilgisayarınızda bu ağ bağlı iken internet üzerinde yaptığınız tüm adımlar an ve an takip ediliyor.

KYK wifi çıkış işlemi sırasında en temel bilinmesi gereken nokta KYK wifi ağına bağlı olmanız gerektiğidir. wifi.gsb.gov.tr adresine girdiğinizde ilgili sayfayı görememenizin tek nedeni KYK wifi ağına bağlı olmamanızdır.

GSB Wifi Çıkış Hakkında Sorunlar ve Çözümler!

GSB wifi çıkış işlemi konusunda milyonlarca öğrencinin çoğu zaman sorun yaşadığını biliyoruz. Bu sorunların temel nedenleri ve çözümleri ise şu şekildedir;

wifi.gsb.gov.tr Sayfasını Göremiyorum?

Bu hatanın en büyük nedeni ile ilgili ağa bağlı olmamanızdandır. GSB wifi çıkış işlemini gerçekleştirmek için ulaşmanız gereken doğrulama sayfasına girmek için KYK wifi ağına bağlı olmanız gerekiyor. 3G ve 4G açıkken veya bu ağlara bağlıysanız GSB wifi çıkış işlemini yapamazsınız.

Cep Telefonundan KYK Çıkış İşlemi Yapamıyorum?

Akıllı telefonunuz ile KYK wifi ağına bağlıysanız çıkış işlemini “Ağı Unut” diyerek gerçekleştirmelisiniz. Bu işlemi yapmamanız ve Wifi kapatmanız durumunda 4 saat sonrasında otomatik olarak ağ unutulacaktır.

Oturum Sıfırlama Hatası Alıyorum?

Oturum sıfırlama hatası özellikle eski tip bilgisayarlarda meydana gelen bir hatadır. Bu hatanın çözümü için wifi ayarları bölümüne girerek sıfırlama işlemi yapmanız gerekiyor.

Beklenmeyen Bir Hata Oluştu Hatası Alıyorum?

Bu hatayı almanız durumunda tek yapmanız gereken bir süre beklemek ve ardından tekrar denemektir. Bu hatayı alıyor olmanızın tek nedeni KYK Wifi ağında yaşanan anlık yoğunluktur. Bir püf noktası olarak ilgili sayfayı kapatmayı daha sonra yenilemeniz işlemi hızlandıracaktır. Aksi halde ilgili sayfayı kapatıp tekrar girmek istediğinizde tekrar istem sırası beklersiniz.

GSB Wifi Çıkış
GSB Wifi Çıkış

GSB Wifi Çıkış İşlemi hakkında sizlere en güncel yönlendirmeleri gerçekleştirdik. GSB wifi ağında yaşanacak sorunların temeli her ne kadar kullanıcıya bağlı olsa da kimi zaman sistem yoğunluğu nedeniyle sorun yaşanabiliyor. Bununla birlikte kullanılan cihazlarda önemli. Bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlarda karşınıza çıkacak GSB wifi çıkış hataları farklı olabilir. Özellikle sürekli olarak GSB Wifi ağına bağlı kalıyorsanız dönem dönem wifi sıfırlama işlemi yapmanızı öneririz. KYK wifi ağında yaşanabilecek yeni güncellemeler ve sorunlar-çözümler ile ilgili yazımızı bilgi kategorimizde güncellemeye devam edeceğiz.

Yorum yapın